Image

Оріхівська гімназія “Сузір’я” – навчання попри війну

Оріхів. 14 годин обстрілів. 200 прильотів. Ці страшні цифри сколихнули всю Україну. Мирне українське місто зруйновано, життя цивільного населення у небезпеці.

Одним із інфраструктурних об’єктів, що зазнав руйнувань, є КЗ “Опорний заклад загальної середньої освіти “Сузір’я” Оріхівської міської ради Запорізької області. Ця школа не лише неодноразово входила до переліку ста кращих шкіл України, але без перебільшення є серцем громади, місцем, що об’єднує вже чотири покоління оріхівців.

Активні бойові дії перервали налагоджений навчальний процес: батьки, діти та вчителі вимушені були евакуюватися у безпечніші місця. Однак навіть війна не стала на заваді освітньому процесу: гімназія успішно провела випускний та навіть набрала першачків, а протягом літа для школярів, що розділені тисячами кілометрів, були організовані челенджі та флешмоби. Протягом літа учні розповідали про міста та країни, де зараз проживають, а також надсилали слова любові та підтримки рідній школі, вчителям та всім українцям. Зараз 70% педагогічного колективу знімають житло у Запоріжжі та проводять офлайн та онлайн заняття.

Ми завітали на нараду вчителів напередодні 1 вересня і поспілкувалися із директоркою навчального закладу Наталею Кудіною та її прекрасним колективом. Вчителі зі сльозами на очах розповідають, що у школі побиті усі 256 вікон та вибито 56 дверей, під завалами поховані кабінети фізики, біології та інформатики разом із вартісним обладнанням, а спортзал, що був відремонтований за грантові кошти у січні 2022 року, повністю зруйнований. Оптимізму їм додають лише слова учнів та їх батьків: “Тримайтеся, а потім разом усі відбудуємо!”.
З вірою у краще, глибоким переконанням, що незабаром знову повернуться до викладання у рідних стінах та бажанням творити українську інтелігенцію — Оріхівська гімназія “Сузір’я” продовжує свою роботу!

А Карітас Запоріжжя зробить усе можливе, щоб підтримати вчителів, а також допомогти батькам і діткам, які зараз знайшли у нашому місті тимчасовий прихисток, гуманітарною та психосоціальною допомогою.
Навчання — попри війну!

Categories: Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *