Image

Запорізьке телебачення про роботу проєкту малих та середніх ремонтів

У Запорізькій області домогосподарства можуть отримати кошти на ремонт осель, які постраждали під час війни. Опікується проєктом Карітас Україна у співпраці із Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (ООН УВКБ).

Щоб подати заявку, потрібно звернутися в офіс Карітас Запоріжжя за адресою Семафорна, 8. Або зателефонувати 067-117-82-12.

Щоб отримати кошти на ремонт житла домогосподарство має відповідати деяким вимогам. Зокрема, що не отримувало такої допомоги раніше, а також рівень доходу на одну особу має становити менше 5400 гривень на місяць.

Також родина має відповідати одному або декільком критеріям вразливості, зокрема увага надається багатодітним родинам, малозабезпеченим сім’ям, або таким, де є люди з інвалідністю.

Отримає допомогу завдяки цьому проєкту й родина Валентини. Оселя, в якій мешкає її брат, що має інвалідність, зазнала значних руйнувань, які родина не в змозі подолати самостійно.

– Вилетів балкон, постраждала балконна рама… У спальні так само пошкоджені усі вікна… Загалом три вікна, – розповіла телевізійникам Валентина.

Спеціалісти Карітас Запоріжжя оглянули житло, з’ясували обставини та ввели дані до програми… Інженери зробили необхідні обміри руйнувань, адже фінансова допомога від донорів видається у залежності від метражу вибитих вікон чи дверей.

Сюзанна Бухвак: “За цією адресою маємо малий ремонт: пошкоджені вікна. Ззовні, з вулиці, наочно видно значні пошкодження. За умовами проєкту ми допомагаємо виконати лише внутрішні ремонти, наразі зареєстрували помешкання бенефіціара на малий ремонт.

Маємо три пошкоджених вікна різного розміру. Поміряли, записали, вивели суму, і чекаємо, коли бенефіціар отримає кошти, щоб поновити вікна.

Лише після обстрілів на вулиці Запорізькій складене 70 заявок на допомогу, а спочатку року їхня кількість – більше 200 (дані на 03.04.2023 р.).

Андрій Торін, керівник проєкту «Ремонти домогосподарств у Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій і Житомирській областях», розповідає, що співробітники Карітас Запоріжжя виїжджають на місце безпосередньо після події, як-от такої, що трапилась на вулиці Запорізькій: “Ми приїжджаємо і починаємо роботу з людьми, які потребують нашої допомоги. Також люди можуть звернутися безпосередньо за номерами телефонів нашого проєкту, чи завітати до офісус Катітас Запоріжжя на Семафорній, 8. Телефон нашого проєкту 067-117-82-12. В робочі години, в робочі дні з 9 до 17 наші фахівці завжди на зв’язку.

Малі та середні пошкодження вкючають не лише відновлення розбитих вікно та дверей, це також ремонт обвалення підвісної стелі, незначних пошкоджень даху, електрики та водогону всередині житла. Грошова допомога надходить безпосередньо на банківський рахунок домогосподарства. і має бути використана винятково на ремонт домогосподарства власними силами.

Сюжет телеканалу МТМ у новинній програмі «На часі» від 03.04.2023 р. із інформативним матеріалом «Кошти на відновлення осель від благодійників: як отримати». Автори репортажу: Артур Туркін та Юрій Поворознюк.

Categories: Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *